filtermak-header-kurumsal

Kurumsal Tarihimiz

Türkiye’de, branşıyla ilgili en köklü kuruluşlardan olan firmamız 1956 yılında temelleri atılmış olup, 1975 yılına kadar çalışmalarına otomotiv sektörü ile ilgili değişik araç guruplarına ait filtre üretimiyle devam etmiştir. İlerleyen 20 yıl boyunca sürekli yapılan yatırımlarla, üretim gurupları arasına endüstride kullanılan ürün guruplarını da ilave ederek takım tezgahları, sanayi tesisleri ve makineleri için ürünler imal ederek , birden fazla sektör içerisinde geniş müşteri portföyüne sahip olmuştur.

1995 yılında İstanbul / Bayrampaşa’da kurulan ofisiyle beraber, direkt müşteri odaklı ticari çalışmalarla firmamız, son kullanıcıların özel sistem filtrasyon gereksinimlerine çözümler üreterek bu alanda da genişleyen ticaret hacmi yakalanmıştır.
Kendi imalat gurubu altında bulunan üretim kalemlerine ilave olarak branşıyla ilgili ülkemiz ve dünya üzerindeki tanınmış markaların bayilik, pazarlama, ithalat ve ihracatı konusunda çalışmalarıyla ürün yelpazesini 10.000’den fazla çeşidin üzerine çıkarmıştır.

Bugün
Sanayinin bir çok branşıyla ilgili olarak, plastik/ambalajdan kuyumculuk sektörüne, makineden imalat sanayine, ilaçtan tarım sektörüne, matbaadan gıda sektörüne kadar geniş yelpaze içerisinde kullanılan takım tezgahları, kompresörler, jenaratörler, boyama kabinleri, havalandırma tertibatları, su arıtma sistemleri ve enerji çevrim santralleri gibi bir çok ekipman ve sistemin ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak imalatlara devam edilmektedir.

Ulaştırma ve otomotiv guruplarında ise her türlü binek araçlar, kara taşımacılığında kullanılan ağır vasıtalar, forkliftler, inşaat hafriyat araçları, deniz marin araçları, demiryolu araçları ve traktörlerde dahil olmak üzere her türlü motorlu araçlara ait muhtelif filtrelerin yine imalat başta olmak üzere, satış, pazarlama, ihracat, ithalat ve distribütörlük faaliyetlerini yerine getirmektedir.

Yarım yüzyılın üzerinde tecrübe ve bilgi birikimiyle FILTERMAK©, halen ülkemizin belli başlı büyük özel ve kamu kuruluşları da dahil olmak üzere yurtiçinde ve yurtdışında branşıyla alakalı 10’dan fazla sanayi sektörüne ve 1500’den fazla müşterisine, sahip olduğu ihracatçı kimliği ile hizmet vermektedir.